24 maj 2015

Polska biega 2015

Kolejna edycja akcji Polska Biega za nami. W Częstochowie obchodziliśmy ją na Promenadzie Czesława Niemena, gdzie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa wraz z MOSiR'em i miastem Częstochowa zorganizował rekreacyjny biega na dystansie 3 kilometrów.


To pierwsza edycja Polska Biega, którą obchodziliśmy nieco osobno. Grzechu nie mógł pobiec, bo zmykał na wieczór kawalerski kumpla, za to pomógł rano w  przygotowaniach.


Mimo że od rana słońce skryło się za chmurami na starcie stawiła się spora grupa biegaczy i kijkarzy.
Wśród nich była też Annika ze Szkrabem, z którym przebiegła cały dystans :). 11 to pora drzemki dla Szkraba, więc nie bardzo były by siły i chęci na przetuptanie całej trasy na własnych nogach. Zatem Mała jeszcze pokonała ją w wózku. Team okazał się zgrany, na zbiegach wózek sam ciągnął do przodu, na podbiegach było trochę ciężej, ale dałyśmy radę. No może jeszcze tylko te ciągle rozwiązujące się buty skutecznie utrudniały Annice parcie do przodu. Nasze zmagania zostały nagrodzone na mecie medalem i słodką bułką. Szkrab po osiągnięciu liny mety najzwyczajniej w świecie zasnął ;)

W biegu wzięło udział: 170 osób. Wśród kobiet najszybsza okazała się siostra Grzecha :) Brawo Sister! Wśród mężczyzn pierwszy na mecie zameldował się Łukasz Piątkowski. Najszybciej trasę z kijkami nordik walking pokonała wśród pań Karolina Mróz, a panów Karol Stiller.

Na linii startu można było spotkać siatkarza polskiej reprezentacji  Pana Piotra Gruszkę (dziękujemy za wspólną fotkę :) ).

Po dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród. Akcja Polska Biega to spory kawał historii i biegowej w naszej okolicy. Miło wiedzieć, że z roku na rok startuje coraz więcej biegaczy. Dla niektórych jest to pierwszy w życiu start w zawodach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz