25 lip 2013

Słowacki Raj cz. 5 - szlaki - nasza propozycja

Ponieważ często pytacie nas w mailach i czasami w komentarzach o to, abyśmy szczegółowo pokazali, jakie były nasze trasy i szlaki w Słowackim Raju, dziś zapraszamy Was na specjalnego posta, gdzie to uczynimy. W dalszej części nasze propozycje szlaków na schematycznych mapkach. 

Przede wszystkim pamiętajmy, że szlaki w dolinach są jednokierunkowe i wypada to przestrzegać, co niestety może nas zmusić czasami do schodzenia w kółko tym samym szlakiem....

Nasze propozycje na schematach są naniesione szarym mazakiem.

Dzień 1 Sucha Bela
Wchodzimy doliną szlakiem zielonym, a schodzimy żółtym i czerwonym. To taka trasa na popołudnie, na rozgrzewkę. Opisaliśmy ją tu:Dzień 2 Doliny
Idziemy jakimkolwiek szlakiem do Klastoriska (my poszliśmy niebieskim i zielonym). Z Klastoriska schodzimy szlakiem żółtym (aż żal wytracać wysokość). Dochodzimy zielonym do Sokoliej Doliny. Wchodzimy doliną szlakiem żółtym. Jak już będziemy na szczycie możemy zrobić sobie kółko po wyższych partiach parku, czyli po kolei szlak zielony, czerwony, niebieski. Po drodze będą ze dwie polanki, gdzie można odpocząć i wszamać to, co ze sobą zabraliśmy.


Jak macie już dość, to skoczcie do następnej mapki. Jak jesteście takimi harpaganami, jak my, to zejdźcie żółtym i czerwonym do Klastoriska. Stamtąd niebieskim wejdźcie na ujście dolin Kysel. U ujścia polecamy szybką rundkę żółtym szlakiem, który wraca na to samo miejsce i jest bardzo urokliwy. Teraz do wyboru jest Velki Kysel, albo Maly Kysel. Obie doliny tak samo ładne. W sumie trasy na tej mapce można zaplanować sobie jako osobny dzień. Takie kręcenie się nieco w kółko spowodowane jest tym, że szlaki w dolinach są jednokierunkowe (w górę).


Po zdobyciu tu wszystkiego, co planowaliśmy wracamy do Podlesoka najkrótszą dwukierunkową drogą. Wszystkie te miejsca opisaliśmy tu: 

Dzień 3 Przełom Hornadu
Idziemy niebieskim szlakiem wzdłuż rzeki Hornad. Po drodze możemy dojść Klastorską Rokliną do Klastoriska (wchodzimy szlakiem zielonym, schodzimy żółtym). Jak niebieskim szlakiem będziemy mieli już dość, to wracamy - najlepiej tą samą drogą, bo szlak jest naprawdę fajny. Trasa opisana tu:


Dzień 4 Velky Sokol
Auto zostawiamy na parkingu w wiosce Pila (albo na własną odpowiedzialność bezpłatnie dalej w wiosce Sokol). Dochodzimy zielonym szlakiem do wioski Sokol. Stamtąd idziemy żółtym doliną Velky Sokol. Wracamy szlakiem czerwonym i żółtym do Pila. Trasa opisana tu:


A jak pada, to polecamy pozwiedzać okoliczne mieściny:

0 komentarze:

Prześlij komentarz